Saapavabriku matkasaabaste hooldus

Kuidas hooldada veekindlast nubuknahast membraansokiga mataksaapaid

  • Kõige tähtsam on valida õige suuruse (pikkuse ja laiusega) saapad. Jalatsite suurusnumbri mõõtmiseks astuge sokkidega paberilehele ning joonistage mõlema jala kontuur. Seejärel möötke möödulindiga jala pikkus kannast kõige pikema varbani. Kindlasti teostage möötmine õhtul, kui olete päeval käinud ning jalatsid ostke pikema jala numbri järgi. Tulemuste täpsustamiseks võrrelge saadud suurusnumbrit ka mõne paari erinevat liiki jalatsitega, mida enim kasutate.

  • Hoolitsedes jalatsite eest pikendate jalatsite kandmisiga ning tagate jalatsite kvaliteetse välimuse. Soovitame võimalusel mitte kanda ühte paari saapaid mitu päeva järjest. Enne jalatsite uuesti jalgapanekut tuleb jalatsid korralikult kuivatada ning puhastada. Jalatsite jalgapanekul kinnitage jalatsitel olevad kinnitused (klambrid, nöörid, krõpsud jms) korrektselt.

  • Peale jalanõude ostmist ning enne esmakordset kandmist tuleb jalatsitele teostada esmane hooldus – jalatsid tuleb hooldada nubuknahale mõeldud hooldusvahendiga, vastavalt ilmastikule ka kasutada niiskustõrjuvaid hooldusvahendeid (näiteks nubuknaha sprei). Nubuknahale mõeldud hooldusvahendid on saadaval kõigis paremini varustatud jalatsipoodides.

  • Saapaid tuleb hoida kuivas ning hästi ventileeritud kohas. Saapaid ei tohi kuivatada küttekollete vahetus läheduses.

  • Puhastage saapaid iga päev tolmust ja porist, harjake talla servad ja talla muster. Mitte kunagi ärge peske saapaid pesumasinas või rohke veega. Saapaid võib puhastada nubuknahale mõeldud vahenditega (küsida jalatsipoest) või niiske lapiga. Vajadusel kasutage jalatsite deodoranti.

  • Väldi teravate esemete sattumist saapa sisemusse – need võivad kahjustada membraanvoodrit.

 

Kuidas hooldada sisetaldu?

  • Peale pikaajalist kandmist eemalda sisetallad saabastest, aseta õhurikkasse kohta tuulduma.

  • Sisetaldu võib pesta käsitsi või pesumasinas õrnal pesurežiimil temperatuuril kuni 30°. Samas mitte kasutada tsentrifuugi, samuti ei ole soovitatav puhastamiseks kasutada tugevatoimelisi puhastusvahendeid.

  • Kuivatada toatemperatuuril. Vältida liiga järske temperatuuri muutusi, mis kahjustavad sisetalla materjale.

 

Saapavabriku matkasaapad